25.09.2016

Filmekimi’nde Bu Filmleri Kaçırmayın

unknown girl

İnci Tulpar

La Fille Inconnue / Meçhul Kız

Jean-Pierre ve Luc Dardenne yani Dardenne Kardeşlerin Cannes’da olumlu görüşler alan filmi “Unknown Girl”, Filmekimi 2016 kapsamında ülkemizde gösterilecek. Avrupa sinemasının gerçekçilik akımının etkili yönetmenleri bu sefer kameralarını sağlık çalışanlarına çeviriyor. Profesyonel kalmaya, duygularını işe karıştırmamaya çalışan genç doktor rolünde , Cesar ödüllü Adele Haenel var. Minimalist yönetmenlerin, iyi oyunculuk ile bezenmiş kuvvetli draması, sonbahar günlerinin Filmekimi seçimi olmaya çok uygun

Ma Loute

Bruno Dumont‘un 1910larda geçen komedi filmi, Cannes Film Festivali sonrası, Filmekimi kapsamında izlenebilecek. Filmi önerme sebebim ise, başrol oyuncusu Juliette Binoche. Gelgelim, film çoğu izleyici için fazla çatlak, fazla garip olabilir. Yine de, gösterişli kostümleri ve deniz kıyısı görüntüleri ile kendisini sıkmadan izletecektir.

Three Generations

Yönetmenliğini Gaby Dellal’ın yaptığı, baş rollerde Naomi Watts, Elle Fanning ve Susan Sarandon‘ı izleyeceğimiz Amerikan draması, cinsel kimliğini oturtmaya çalışan trans bir genç bireyin öyküsü. Elle Fanning’in lesbiyen anneannesi rolünde ise Sarandon var. Drama dozu yüksek filmin, güçlü kadın oyuncu kadrosu ve Cannes Festivalindeki başarısı ve farkındalık etkisi, Filmekimi için iyi bir seçim.